Kommenteeri

Väärismetalltoodete märgistus ja märgiste tähendus

Nähes väärismetalltootel tuttavaid numbreid - näiteks kuldtoote puhul 585 ja selle kõrval olevat märgistust - arvame tahtmatult, et toote standardproov on kontrollitud ning see vastab tootele kantud numbritele. Alates 2004. aastast on väärismetalltoodete kontrollmärgistamine Eestis vabatahtlik, mistõttu on aasta-aastalt vähenenud kontrollitud toodete hulk meie väärismetalltoodete turul.

Kõik Eestis müüdavad väärismetalltooted peavad olema märgistatud kohustuslike märgistega: proovimärgise ja toote tootja või maaletooja nimemärgisega. Toote valmistaja või maaletooja vastutab toote standardproovi, toote kvaliteedi ning ka toote valmistamiseks kasutatud sulami terviseohutuse nõuetele vastavuse eest. Tootele kantud nimemärgis on ettevõtte vastutuse märgis.

Kuldehte ostmisel või eritellimusel valmistatud väärismetalltoote korral on väga oluline näitaja ehte valmistamiseks kasutatud kullasulam (standardproovi vastavus). Garantii, et toote standardproov vastab tootele kantud proovimärgisele, annab ainult EL liikmesriigi kontrollmärgis, mis kantakse tootele lisaks kohustuslikele märgistele. Eesti Vabariigi proovijärelvalve kontrollmärgis on lõvi kujutis. Valikuvõimalusel tasub ostmisel eelistada kontrollmärgistatud väärismetalltooteid. 

https://www.metrosert.ee

Lisa kommentaar

Email again: